Znížte riziko ochorení s výškovo nastaviteľnými stolmi

Ak máte sedavú prácu, viete aké zdravotné problémy sú s ňou spojené. Bolesti chrbtice, kardiovaskulárne choroby, kŕčové žily či obezita. Pri práci v kancelárii je sedenie bežná súčasť pracovného života. Ochrániť svoje zdravie môžete aj inak ako zmenou zamestnania.

Denne presedíme podľa odborníkov viac ako 8 hodín. Sedíme v práci za pracovným stolom, v reštauráciách, na káve, doma na gauči. Aj v prípade, že patríte medzi športovcov, ktorí svoj voľný čas venujú pohybu, je počet presedených hodín rizikom.

Ľudia, ktorí trávia väčšinu času sedením, trpia najčastejšie na kardiovaskulárne problémy, problémy s chrbticou, hlavne s krčnou časťou, ak pracujete pri počítačoch a obezitou, ktorá je spojená s nedostatkom pohybu.

Žijeme v spoločnosti, kde je sedenie brané ako normálna súčasť života. Po práci, kde presedíme 8 hodín, ideme s kolegami na pivo, kde znova sedíme. Sadneme si do auta alebo dopravného prostriedku a po príchode domov si unavení sadneme pred televíziu. Takýto spôsob života môže okrem rizika infarktu spôsobiť aj cukrovku.

Riešenie na pracovisku i doma

Koľkí z vás sa našli v predchádzajúcich riadkoch? Nemusíte zo strachu zo zdravotných problémov meniť zamestnanie, ktoré máte radi.

Riešením môže byť výškovo nastaviteľný pracovný stôl. Pracujete z domu a nechcete pri práci s počítačom presedieť skoro celý deň? S výškovo nastaviteľným stolom viete zmeniť výšku stola tak, aby ste pri práci vedeli stáť. Je to jednoduché a efektívne.

A keď už stojíte, viete si trošku precvičiť nohy jednoduchými cvikmi a zlepšiť tak stav vašich ciev. Poďakuje sa vám aj chrbtica, ktorá nebude v rovnakej skrčenej polohe počas celého dňa.

Myslite na svojich zamestnancov a ich zdravie

V prípade, že patríte medzi šéfov, ktorí vo svojich kancelárskych priestoroch zamestnávajú tím ľudí, malo by vám záležať na ich zdraví.

Zdravý pracovník je spokojný pracovník. K zlepšeniu zdravotného stavu viete prispieť ergonomickým kvalitným sedením alebo spomínanými výškovo nastaviteľnými stolmi, ktoré budú zamestnanci milovať. Možnosť na chvíľku sa natiahnuť, postaviť sa a dopriať telu oddych od sedenia je na pracovisku čoraz viac žiadaná.

Takéto stoly oceníte aj vy ako zamestnávateľ. Pracovník využije nastavenie výšky stola na to, aby mohol uľaviť telu, postavil sa, ale nemusí ísť na prestávku. Týmto spôsobom môže naďalej pracovať v polohe, ktorá mu vyhovuje a je zdraviu prospešná bez toho, aby využíval prestávky navyše, lebo sa pri práci necíti komfortne.

Stoly sú vyrábané v rôznych farebných i materiálových prevedeniach, takže ich ľahko zladíte k farbám vašej značky či štýlu kancelárskych priestorov.

V zdravom tele zdravý duch

NÁŠ TIP: Odborníci tvrdia, že ak chceme znížiť riziko takýchto ochorení, mali by sme sa denne hýbať aspoň 30 minút. Cvičenie doma, beh, pilates či obľúbená jóga, ktorá upokojí nielen telo, ale aj myseľ po pracovnom dni.

V prípade, ak máte záujem pozrieť si ponuky výškovo nastaviteľných stolov, kontaktujte nás, radi vám poradíme.

Chcem sa dozvedieť viac