Recepcia, ktorá plní svoj účel. Ako na to?

Ku kancelárskym priestorom väčších firiem a spoločností patrí nepochybne aj recepcia. Avšak navrhnúť a zariadiť recepciu, ktorá vzbudí skvelý prvý dojem a zároveň naplno poslúži svojmu účelu, nie je jednoduché. Zaujíma Vás, na čo všetko by ste sa mali zamerať, ak chcete z recepcie vyťažiť maximum?

Tipy na zariadenie recepcie, ktorá urobí dojem

Ak uvažujete nad vytvorením recepcie alebo hľadáte spôsob, ako renovovať tú pôvodnú, isto viete, že túto úlohu sa neoplatí zanedbať. Recepcia je totiž miesto, kam vstúpi váš obchodný partner alebo významný klient najskôr. A práve v tomto priestore si môže hneď v prvých momentoch vytvoriť obraz o vašej spoločnosti. Aby bol už od prvej sekundy čo najlepší, zamerajte sa pri zariaďovaní recepcie na niekoľko dôležitých bodov.

Poznámka: Naša realizácia recepcie pre spoločnosť Snef s.r.o. v Trnave

1. Dizajn a celkový vzhľad

V prípade, ak sa Vaše kancelárske priestory nesú v určitom dizajne, nemali by ste ho opúšťať ani pri návrhu a zariaďovaní recepcie. Či už je to moderný nádych, decentné alebo nadčasové farebné kombinácie, alebo netradičné interiérové prvky, zariadiť uvítaciu miestnosť v rovnakom štýle, v akom sú zariadené ostatné kancelárske priestory, je základom.

NÁŠ TIP: Plánujete zariadiť v podobnom duchu aj zasadačku? Prečítajte si naše rady v článku 5 pravidiel pre výber zariadenia a nábytku do zasadačky

2. Využitie zaujímavých a pútavých prvkov

Zaujať už na prvý pohľad pomôžu aj jedinečné dizajnové prvky. Príkladom sú zaujímavé farebné kombinácie, netradičné materiály alebo logo Vašej firmy. Logo je v dnešnej dobe možné zapracovať aj do samotného recepčného pultu s využitím rôznych efektov. 3D alebo podsvietené logo s led pásom pozdvihnú corporate identity Vašej firmy o latku vyššie.

Poznámka: Naša realizácia recepcie pre spoločnosť Vuje a.s. v Trnave

3. Recepcia je aj miestom na čakanie

To, na čo pri zariaďovaní recepcie netreba zabudnúť je, že recepcia plní často aj účel miestnosti na čakanie. Práve z tohto dôvodu je podstatné myslieť na pohodlné oddychové sedenie pre návštevníkov už vo fáze návrhu a plánovania. Sedačky do recepcie, samostatné stoličky alebo bunky či boxy pre viacero osôb vyberajte podľa toho, koľko návštevníkov a v akom počte zároveň recepciu navštevujú. Pre neplánované rýchle jednania sú vhodné konferenčné stolíky. Tie skvele poslúžia čakajúcej návšteve na vybavenie si napríklad neodkladných e-mailov a efektívne využitie času, kým sa schôdzka uskutoční.

4. Pult na recepciu a zároveň kancelársky stôl

Hoci sa zdá, že recepcii nie je potrebné z hľadiska zariadenia kancelárskym nábytkom venovať nejakú špeciálnu pozornosť, opak je pravdou. Recepcia je totiž kanceláriou, v ktorej pracuje minimálne jeden zamestnanec – recepčný alebo recepčná. Nepodceňujte teda výber recepčného pultu. Ideálnou voľbou je zaujímavý dominantný pult na mieru, ktorý z druhej strany zároveň slúži ako pracovisko.

Lámete si hlavu nad zariadením recepcie? Nechajte to na nás. Radi Vám navrhneme a na mieru vyrobíme recepciu, ktorá do bodky splní všetko, čo od nej očakávate.

CHCEM ZARIADIŤ RECEPCIU