Nový priestor pre nové časy

Spoločnosti Lusik Trade s.r.o. so sídlom v Beluši sme v spolupráci s Arkon Ateliér realizovali firemné priestory, manažérsku kanceláriu, zasadačku a oddychovú zónu. Firma sa venuje gumárenskej výrobe, pogumovaniu, výrobe gumových výrobkov a polyuretánových výrobkov.

ERGONÓMIA A PRESTÍŽ

Hlavnou požiadavkou majiteľa spoločnosti bolo zachovanie vysokej úrovne funkčnosti priestoru v otvorenej, rovnako aj v delenej časti. Zákazník ocenil atraktívny dizajn, detaily a ergonómiu na ktoré bol najväčší dôraz.

RÝCHLOSŤ A PREMYSLENÉ DETAILY

Spolupráca na projekte medzi všetkými zúčastnenými stranami prebiehala veľmi hladko. Náš projektový manažér pozorne načúval inštrukciám a potrebám zákazníka. Klient jasne definoval svoju víziu na začiatku projektu a plne dôveroval skúsenostiam tímu. Pri tvorbe vizualizácií sme kládli dôraz na jednotlivé detaily.

CIEĽ ZÁKAZKY

Cieľom zákazky bolo vytvorenie interiéru prispôsobeného potrebám zamestnancov, ktorí sa vo fáze návrhu podelili o svoje názory na funkčnosť, vybavenie a farby novej kancelárie. Pre nás je kľúčové, aby bola kancelária nielen krásna na pohľad, ale aj pohodlná pri každodennom používaní.

NAŠE RIEŠENIE: V open office kancelárii sme dbali najmä na vhodné prechodové zóny a dostatočne široký priestor, ktorý opticky oddelil zóny v kancelárii a prevzdušnil jej priestory.

VÝNIMOČNÝ DIZAJN KANCELÁRIE

Pri návrhu interiéru sme venovali veľkú pozornosť práve manažérskej kancelárii. Najdôležitejším aspektom bol dizajn, ktorý mal byť zachovaný v priateľskom a nadčasovom štýle a podporovať koncentráciu.

NÁŠ TIP: Použitie dreva v interiéri vytvára nielen útulné miesto na stretávanie a prácu, ale tiež odhaľuje kontrast so studenými farbami látok.

REPREZENTATÍVNA ZASADAČKA

Funkčnosť, kvalitný nábytok a čisté línie interiéru navodzujú atmosféru dôvery. To všetko prispelo k spokojnosti zákazníka s konečným výsledkom. Podarilo sa nám skĺbiť všetky kľúčové funkcie zasadačky, ktorá má byť pohodlná a reprezentatívna.

OTVORENÉ A POHODLNÉ

Cieľom bolo vytvoriť harmonický interiér a rešpektovať všetky potreby zamestnancov. Priestor sme prispôsobili rovnako ako na sústredenú prácu tak aj na spoluprácu v tíme. Požiadavkou zákazníka bolo vytvorenie harmonického priestoru, ktorý rešpektuje rôznorodé potreby jeho zamestnancov.

,,Hoci spoločnosť Lusik Trade chcela mať priestor otvorený, vždy sa v priestore nachádza miesto na súkromie. Je dôležité pripomenúť, že priestor založený na aktivite neznamená automaticky otvorený priestor a otvorené kancelárie, rozhodujúcim faktorom sú vždy potreby zamestnancov" Ing. Martin Beko - projektový manažér

FUNKČNÉ ROZDELENIE MIESTNOSTI

Funkčné rozdelenie v kancelárií nie je len o jednoduchom rozdelení priečok, ale o vymedzení priestorových zón pomocou rôznych prvkov. Medzi ne patria napríklad akustické bariéry, zelené steny alebo nábytok.

MIESTO STRETNUTIA A ODDYCHU

V tejto miestnosti sme sa viac pohrali s výberom produktov, so snahou podporiť kreativitu a inovatívnosť. Farby a tvary sú kombinované inšpiratívnym spôsobom a interiérový dizajn je agilný. Požiadavkou bolo vytvorenie kútika určeného na krátke stretnutia a rozhovory s kolegami.

NAŠE RIEŠENIE: Tímové stretnutia stimulujú krativitu a umožňujú zamestnancom zdieľať energiu. Vytvorili sme im preto tichú nalú miestnosť, v ktorej môžu tímy jednoducho pracovať na nových projektoch.

KUCHYNKA PLNÁ ŽIVOTA

Firemná kuchynka je srdcom kancelárií. Snažili sme sa plnohodnotne a funkčne využiť rohový kútik na vytvorenie kuchynky. Priestory kancelárskej kuchynky zároveň skvele poslúžia na umiestnenie kávovaru, rýchlovarnej kanvice či iných prvkov, ktoré patria k základnému vybaveniu každého pracoviska.  

NÁŠ TIP: Vďaka inovatívnym riešeniam a pravidlám ergonómie dokážete aj malý priestor premeniť na kancelársku kuchynku, ktorú zamestnanci ocenia.

OVEĽA VIAC NEŽ LEN PROJEKT

Vytvorenie inovatívnej a efektívnej kancelárie nie je iba projektom interiérového dizajnu, je to zmena. Kancelárske priestory sa musia prispôsobiť ľuďom, ktorí v nich pracujú, a musia tiež odrážať víziu firmy. Je dôležité porozumieť tomu, čo chcete prostredníctvom nových kancelárskych priestorov dosiahnuť.

VÝSLEDOK ZÁKAZKY

Nové priestory spoločnosti Lusik Trade dostali estetický vzhľad, na ktorý čakali, a každý v spoločnosti teraz môže čerpať radosť a energiu z práce v živom a atraktívnom prostredí. Najdôležitejším aspektom celého projektu bolo vnútorné usporiadanie, ktoré vytváralo dojem celku, nie oddelených samostatných prvkov.

SPÄTNÁ VÄZBA

REFERENCIA: ,,Rozhodli sme sa pre zmodernizovanie pôvodných priestorov a dali sme si vypracovať projekt do štúdia Arkon Ateliér, ktoré s tým má dlhoročné skúsenosti. S finálnou verziou projektu sme oslovili spoločnosť Rstudio, ktorá vyrába kancelársky nábytok na mieru a boli tejto spolupráci otvorení. Na osobnom stretnutí v showroome v Trnave sme si prešli všetky naše požiadavky a detaily potrebné na vyčíslenie cenovej ponuky. Veľmi promptne reagovali a o pár dní sme na základe cenovej ponuky boli rozhodnutí pre spustenie realizácie projektu. S finálnym výsledkom sme nadmieru spokojní, pracuje sa nám výborne a reprezentatívny vzhľad oceňujú aj naši obchodný partneri. Za celý kolektív LUSIK TRADE ešte raz veľká vďaka.''

POZRITE SI VIDEO Z REALIZÁCIE