5 chýb pri výbere výškovo nastaviteľného stola

V dnešnej dobe začína čoraz viac ľudí preferovať ergonomické riešenia vo svojej kancelárií. Spolu s tým súvisia aj výškovo nastaviteľné stoly, ktoré sa rovnako dostávajú do popredia. Avšak problémom je, že ľudia stále siahajú po lacnejších variantoch, čo sa môže odzrkadliť na životnosti stola. My vám odporúčame dať si pozor na týchto 5 najčastejších chýb pri výbere výškovo nastaviteľného stola.

1. Výškovo nastaviteľný stôl s jedným motorom

V prípade, že sa rozhodujete kúpiť si výškovo nastaviteľný stôl s jedným motorom, musíte myslieť na to, že sa vám pri viacerých veciach na stole môže znížiť jeho stabilita. V tomto prípade je znížená nosnosť stola a zvyšuje sa jeho opotrebenie. Rovnomerné zdvíhanie nie je také ako pri dvoch motoroch, pretože dva motory sú zosynchronizované.

NAŠE ODPORÚČANIE: Jednoznačne vám odporúčame zvoliť výškovo nastaviteľný stôl s dvoma alebo troma motormi, ktoré sú charakteristické spoľahlivosťou, nízkou hlučnosťou a vysokou rýchlosťou zdvihu.

2. Výber nekvalitnej technológie

Vplyvom uponáhľanej doby, častokrát robia aj ľudia uponáhľané rozhodnutia. Väčšinou je to na úkor vlastného zdravia a času. V prípade ergonomických riešení do vašej kancelárie treba myslieť hlavne na kvalitu. Kúpou čínskej varianty, možno ušetríte, ale z dlhodobého hľadiska sa vám to nevyplatí, pretože v prípade potreby náhradných dielov, sú častokrát ťažko dostupné.

NAŠE ODPORÚČANIE: Odporúčame vám investovať do kvalitnej technológie, čo sa vám vráti dlhou životnosťou a odolnosťou voči poškodeniu. Naše výškovo nastaviteľné stoly majú špičkové škandinávske, nemecké a rakúske elektrické pohony. Ponúkame až 5 ročnú záruku a garanciu kvality.

TIP: Odporúčame vám investovať do kvalitného výškovo nastaviteľného stola s dvoma motormi a elektrickým ovládaním. Vaše telo a zdravie sa vám za to poďakuje a už za krátky čas budete vidieť výsledky.

3. Kúpa stola s manuálnym ovládaním

Ak uvažujete nad kúpou výškovo nastaviteľného stola s manuálnym ovládaním, musíte počítať najmä s tým, že čas zdvihu stola bude o niečo dlhší, pretože závit je veľmi hustý a plat stola sa dlhšie zdvíha. Ďalšou nevýhodou je každodenné manuálne nastavovanie vhodnej výšky, čo je náročne na časovú a fyzickú námahu a nemusí byť dosiahnutá správna pozícia.

NAŠE ODPORÚČANIE: Ak zvolíte stôl s elektrickým pamäťovým ovládaním, denne ušetríte množstvo času a energie s jeho nastavovaním. Z našej skúsenosti vieme, že ľudia, ktorí si vybrali manuálne ovládanie, po veľmi krátkom čase aj tak prešli na elektrický stôl s pamäťovým ovládaním.

Náš TIP: Pri výbere výškovo nastaviteľného stola musíte myslieť na to, že je dôležitý dostatočný výškový rozsah, obzvlášť pokiaľ meriate menej než 155 cm či viac ako 190 cm. Ak ste vysoký, musíte myslieť na to, že potrebujete stôl s 3 segmentami.

4. Prevedenie stola bez antikolízneho systému

Netreba zabúdať ani na bezpečnosť pri práci. Výškovo nastaviteľný stôl bez antikolízneho systému môže byť pre vás rizikom. Ak patríte medzi tých, ktorý pod stolom preferujú rôzne prídavné skrinky alebo máte na home office pri sebe malé deti, stôl by mal mať antikolízny systém. Ten pri kontakte s čímkoľvek reaguje zastavením motorov, ak pri polohovaní dôjde k nárazu do prekážky.

NAŠE ODPORÚČANIE: Vnímame vysoké nároky na bezpečnosť. Preto našim zákazníkom odporúčame antikolízny systém, ktorý je štandardnou súčasťou kvalitného výškovo nastaviteľného stola. Naše stoly sa vyznačujú vysokou stabilitou podnožia.

5. Kúpa stola bez poradenia s odborníkmi

Nevyberajte si konštrukciu z tenkostenných kovových profilov na konštrukcií stola. Stôl pri kontakte s takouto konštrukciou kmitá do všetkých strán, čo vám môže spôsobiť nepríjemnosti pri práci. Možno neviete o čo presne ide, ale je to dôležitý faktor, ktorý ovplyvňuje životnosť stola a preto je nevyhnutné nechať si poradiť od odborníkov. Pri výbere podnožia stola si treba dať pozor aby teleskopické segmenty na nohách stola neobsahovali otvorené časti. Tie vám môžu spôsobiť úraz.

ODPORÚČAME VÁM: Odporúčame vám vybrať si stôl za pomoci odborníkov, ktorí vám všetky dôležité technické informácie vysvetlia. Z tohto dôvodu nie je dobré kupovať výškovo nastaviteľný stôl cez internet, pretože si ho nemáte možnosť skontrolovať a výskúšať.

Ak zvažujete kúpu takéhoto typu stola, od nás môžete očakávať odborné poradenstvo ako aj pomoc pri ich výbere. Sme špecialisti na elektrické výškovo nastaviteľné stoly a v našej ponuke nájdete najväčší výber rôznych dizajnov v tej najvyššej kvalite. Môžete sa spoľahnúť, že vám ponúkneme a odporučíme aj všetky praktické doplnky stola, ktoré vám zefektívnia a spríjemnia prácu. Samozrejmosťou je doprava a odborná montáž.

Pred začatím používania výškovo nastaviteľného stola vám odporúčame pozrieť si naše video, kde sa dozviete ako správne využiť potenciál výškovo nastaviteľného stola.

KONTAKTUJTE NÁS