Biofilný dizajn v kancelárii

Biofilný štýl je trendom v interiérovom dizajne, ktorý kladie dôraz na kontakt s prírodou. Biofilne navrhnutý priestor vnímame všetkými zmyslami. Podľa tohto trendu by mali byť kancelárske priestory obohatené o prvky prírody, ktoré sa v dnešnej dobe stávajú neoddeliteľnou súčasťou kancelárskych priestorov.

SILA PRÍRODY V BIOFÍLNOM DIZAJNE

Kontakt s prírodou zvýrazňuje biofilný dizajn. Okrem dôležitých prvkov prírody sú súčasťou tohto trendu aj aspekty ako denné svetlo a najmä nábytok, vyznačujúci sa teplými farbami a prírodnými materiálmi.

ZELENÉ KANCELÁRSKE PRIESTORY

V súčasnej dobe sa spoločnosti snažia dosiahnuť symbiózu s prírodou. Biofilný dizajn vnáša do kancelárie prvky prírody, vďaka ktorým často vytvára a poskytuje zamestnancom chvíle potrebného oddychu a relaxu.

ZAUJÍMAVOSŤ ZO SVETA BIOFÍLIE

Výskum ukazuje, že väčšina zamestnancov, ktorí majú v kancelárií prístup k biofilným prvkom, majú lepšiu náladu a ich produktivita je vyššia v porovnaní s tými, ktorí pracujú v kancelárii bez biofilných prvkov.

JE BIOFILNÝ DIZAJN NAOZAJ TAK DÔLEŽITÝ?

Pri zariaďovaní interiéru treba myslieť aj na zakomponovanie biofilných prvkov. Medzi hlavné výhody biofilného dizajnu patrí lepšia nálada medzi zamestnancami ale hlavne zdravie. Nie je potrebné zriadiť si obrovskú stenu zo živých rastlín alebo príliš veľa kvetov. Zopár malých úprav docieli veľké zmeny.

Ak vás zaujímajú trendy z oblasti interiérového dizajnu, pozrite si aj náš další zaujímavý článok v tejto oblasti. Nájdete v ňom aktuálny celosvetový unikát v interiérových trendoch, ktorý by tento rok nemal chýbať v žiadnom pracovnom priestore.

KONTAKTUJTE NÁS