Ako vyriešiť hluk v OPEN OFFICE kancelárii

Moderná kancelária. To je miesto, kde sa človek príjemne cíti a efektívne pracuje. Jedným z príkladov je čoraz obľúbenejšia open office kancelária. Prečo je tomu tak, si môžete prečítať v článku na našom blogu. Významný parameter, ktorý však treba pri takomto usporiadaní kancelárie zohľadniť, je hluk. Prečítajte si tipy a rady, ktoré vyriešia problémy s ozvučením v open space kancelárii.

Súkromie a pokoj v otvorenom priestore

Koncept otvorenej kancelárie zo sebou okrem pozitív prináša aj neustálu prítomnosť vyššieho kancelárskeho hluku. Hoci v otvorenom priestore môžu zamestnanci efektívne komunikovať a pracovať, práve šum a okolité zvuky vníma mnoho z kolegov negatívne. To môže napokon viesť až k zníženej efektivite, podráždenosti a nezdravému pracovnému prostrediu. Aby mali pracovníci v open space office skutočne priaznivé podmienky na prácu, je potrebné hluk v kancelárii znížiť. Prípadne vytvoriť miesta, kde v súkromí a v pokoji môžu podľa potreby svoje úlohy vyriešiť. Podľa prieskumu takmer polovica zamestnancov uvádza, že ich schopnosť sústrediť sa, je pomerne slabá. Ako teda dosiahnuť priaznivú akustiku v open office kancelárii?

Nepodceňujte základné stavebné prvky

Dali ste si práve vytvoriť 3D návrh otvorenej kancelárie profesionálom? Ak ste natrafili na tých správnych, určite v projekte kancelárie zohľadnia jej priaznivú akustiku. Na trhu je množstvo atraktívnych stavebných prvkov, ktoré myslia na správne prúdenie zvuku už od podlahy. A to doslova. Vsaďte na vhodné konštrukčné materiály (koberec, vinyl, špeciálne podložky a pod.) v spodnej časti miestnosti a akustické panely v tej vrchnej. Tak eliminujete nepriaznivý hluk v otvorenom priestore už vo fáze jeho budovania.

Poznámka: Naša realizácia open space office v Schindler s.r.o. v Dunajskej Strede

Akustický nábytok

Ďalším bodom, v ktorom viete akustiku v kancelárii ovplyvniť, je jej zariadenie. Okrem vhodných poťahových materiálov nábytku (sedačky, kreslá a pod. ) existujú dnes dômyslené stanovištia, kde zamestnanci nájdu pokoj a súkromie. Nezabudnite preto pri zariaďovaní open office kancelárie na sedacie súpravy, moderné a zároveň funkčné oddelené bloky alebo futuristické kabínky.

Akustické paravany

Skvelým pomocníkom pri riešení problémov s kancelárskym hlukom sú akustické paravany. Jednoducho si ich môžete zaobstarať do už existujúcej kancelárie a vytvoriť tak vhodnejšie akustické podmienky pre prácu všetkých zamestnancov. Navyše sú ľahko prenášateľné a variabilné. Pomôžu Vám napríklad i v situáciách, kedy potrebujete usporiadanie kancelárie náhle zmeniť.

Vytvoriť naozaj dobrú akustiku v kancelárii nie je jednoduché. Dôvodom, prečo mnohé firmy zohľadňujú tento parameter, je práve hluk v open office kancelárii. Ak aj Vy chcete pracovať v príjemnom prostredí, kde Vás neruší hluk kopírky alebo diskusia kolegov od vedľajších stolov, akustiku určite nepodceňujte. Neviete ako na to?

KONTAKTUJTE NÁS

Radi Vám s akusticky vhodnou kanceláriou v Rstudiu pomôžeme. S kompletnými službami od návrhu až po realizáciu.