AJ OTVORENÝ KANCELÁRSKY PRIESTOR MÔŽE MAŤ SVOJ PORIADOK

Na slovíčko o zákazníkovi: ČEZ distribučné sústavy, a. s. je najväčšia energetická spoločnosť v strednej a juhovýchodnej Európe. Svoje sídlo majú v Trnave, kde sme zariaďovali ich kancelársku pobočku.

CIEĽ ZÁKAZKY

Vytvorte nám reprezentatívny, funkčný kancelársky priestor, pričom myslite na to, aby mal čo najlepšie dispozičné riešenie, dostatok úložného priestoru a podporil spoluprácu medzi zamestnancami. Tak znelo zadanie nášho zákazníka. Pri našom spoločnom stretnutí spomenuli dôležitosť firemných farieb, ktoré by v interiéry mali vynikať. Farby tak boli zo začiatku jasné.

NAŠE NÁVRHY A SPÄTNÁ VÄZBA

Pobočku tvoril jeden veľký otvorený priestor, ktorý potreboval kvalitné dispozičné riešenie, na ktoré najlepšie poslúži práve nábytok na mieru. Navrhli sme praktické rozdelenie priestoru obojstranným nábytkom. Zákazník tak vďaka nášmu návrhu nemusel vykonať žiadne stavebné úpravy a otvorený priestor zostal bez zbytočných múrov, ktoré by ho pohltili. Zároveň sme tým ušetrili klientovi financie a čas.

NÁŠ TIP: Nábytok na mieru dokáže vytvoriť v kancelárskych priestoroch množstvo úložného priestoru, ktorého nie je v kancelárii nikdy dosť.

Kancelárske priestory nemusia tvoriť len stoly so stoličkami a úložné priestory. My sme veľký otvorený priestor rozdelili na dve manažérske kancelárie, tvorivé priestory open office, zasadaciu miestnosť, recepciu a veľmi obľúbenú kuchynskú časť s barovým pultom ako oddychovú časť pre zamestnancov.

Reprezentatívny vstup

Dôležitým prvkom každého kancelárskeho priestoru je recepcia, ktorá vytvára pozitívny prvý dojem zo spoločnosti. Na recepciu sme umiestnili prvú obojstrannú skriňu, ktorá stojí za recepčným pultom a má na sebe 3D logo spoločnosti vytvorené na mieru. Z druhej strany poslúžila ako úložný priestor na archiváciu dokumentov.

„Vyzdvihujeme najmä reprezentatívnosť priestoru, ktorá ihneď upúta všetkých hostí - efektné LED osvetlenie recepcie, vsadený kvetináč, kvalitne spracované logo za recepciou, či oranžové detaily a lemovanie skriniek.“                                    Jana Farkašová - projektová manažérka

NÁŠ TIP: Pri vstupe sme navrhli vsadený kvetináč so zeleňou, ktorá dodala nový akcent farby a recepciu zútulnila. Zaujímavým riešením sú aj vsadené police vo firemných farbách, kde môže klient umiestniť kvety, doplnky, firemné predmety či fotografie.

Nechýba ani priestor pre potenciálnych zákazníkov, ktorí môžu v pohodlných kreslách počkať na prípadné stretnutie.

Spolupráca a pocit súkromia

Zamestnanci by mali spolupracovať a fungovať na pracovisku ako jeden celok, aj preto sa stal open office jedným z najobľúbenejších riešení pri vytváraní kancelárskych priestorov.

Spolupráca je kľúčom k úspechu, zamestnanci ale potrebujú aj kúsok svojho súkromia a vlastného priestoru. Navrhli sme preto stoly s dostatočným priestorom pre každého zamestnanca, ktoré sú predelené deliacim panelom na vytvorenie pocitu súkromia. Kancelársky stôl je doplnený o skrinku so zásuvkami a poličkami.

Svojim klientom vždy pripomíname dôležitosť zdravého a pohodlného sedenia, v tomto prípade sme vybrali ergonomické výškovo nastaviteľné kancelárske stoličky s opierkou na hlavu, ktoré sú vhodné pre ľudí, ktorí trávia dlhšiu dobu za pracovným stolom pri počítačoch.

Miesto na prestávku

Súčasťou kancelárskych priestorov je aj obľúbený kuchynský kút. V tomto prípade sme navrhovali kuchyňu oddeliť od zvyšku kancelárskych priestorov barovým pultom, ktorý poslúži ako miesto pre zjedenie obeda a odkladací priestor.

Kuchyňa má dostatok úložného priestoru, aby zostalo všetko schované. Na stenu sme umiestnili dekoráciu v podobe hodín.

NÁŠ TIP: Mikrovlnnú rúru sme umiestnili tak, aby nezaberala miesto na pracovnej doske. Ide o ideálne riešenie v prípade, že máte menšiu kuchyňu.

Zasadačka

Zasadacia miestnosť bola výzvou. Vytvoriť v malom priestore dostatok miesta na sedenie, komfort pre klientov a zamestnancov sa nám ale nakoniec podarilo.

„Napriek menším rozmerom priestoru, stôl veľkosťou postačuje, nepôsobí stiesneno, vyzdvihujeme hlavne panel so zásuvkami zabudovaný do stola a panel na TV s praktickým vyvedením káblov za zástenou.“ Zuzana Bohunická - controler ČEZ Distribučné sústavy, a.s.

Kancelárie pre manažérov

Dostatočne veľký pracovný priestor na stole, pohodlné a zdravé ergonomické sedenie, kreslá pre návštevy a drobné detaily, ktoré tomu dodali náš rukopis.

Medzi tieto detaily patrí, napríklad polička v tvare loga nášho klienta alebo farebné skrinky ako úložný priestor. Kombinácie svetlej farby s výraznou oranžovou dodáva priestoru pocit tepla a pohodlia.

 

VÝSLEDOK NAŠEJ SPOLUPRÁCE

Nebol to pre nás iba projekt interiérového dizajnu, bola to veľmi príjemná a výnimočná spolupráca. A preto nás teší pozitívna spätná väzba. Náš klient využíva nové priestory od septembra 2019.

REFERENCIA: „Na spoločnosť Rstudio sme sa obrátili ako na spoločnosť, ktorá má na trhu veľké skúsenosti s pozitívnymi referenciami, no predovšetkým nás zaujala komplexnosť služieb, ktoré vedia zabezpečiť. Od začiatku sme sa stretli s veľmi milým prístupom a ochotou pomôcť v každej situácii. Našu predstavu o kancelárii dôkladne spracovali do najmenších detailov, a to od vizualizácie projektu až po jeho konečnú realizáciu. Dokonca i v prípade drobných komplikácií, ktoré sa vyskytli, vedeli ochotne a pružne reagovať, nájsť to správne riešenie a dodržať dohodnuté termíny. So zariadením a nábytkom sme nadmieru spokojní, nepostrehli sme takmer žiadne nedokonalosti.“

 

POZRITE SI VIDEO Z REALIZÁCIE