5 tipov, ako usporiadať kancelársky nábytok účinne a trendy

Moderná kancelária nie je módnou záležitosťou či výmyslom dizajnérskych firiem. Jej účelom je zvýšiť efektivitu práce a vniesť do kancelárskeho stereotypu dôvod, prečo ísť do práce s chuťou. Ako však modernú kanceláriu docieliť? Ak premýšľate práve nad tým, ako zariadiť novú kanceláriu alebo cítite, že tá stará by potrebovala zmenu, nechajte sa inšpirovať nasledujúcim článkom. Prinášame 5 tipov ako vytvoriť kancelárske priestory a pracoviská, do ktorých budú chodiť zamestnanci s úsmevom.

Keď sedenie strieda státie

Zrejme to dobre poznáte – sedavé zamestnania so sebou prinášajú mnoho zdravotných problémov. Pritom stačí jediné. Možnosť zmeniť sedavú kancelársku prácu na státie. Vďaka výškovo nastaviteľným kancelárskym stolom tak stlačením jedného tlačidla zvolíte požadovanú výšku stola a môžete v práci pokračovať postojačky. Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, urobíte tak službu nielen svojej chrbtici, ale i nohám. Tie sa prirodzene narovnanej polohe potešia a odvďačia sa vám lepším krvným obehom. Práca tak hneď naberie iné obrátky a v prípade potreby sa môžete opäť pohodlne usadiť za stôl v nižšej polohe, ktorú nastavíte presne podľa vašich proporcií. Vďaka výškovo nastaviteľným stolom tak môžete vyskúšať striedanie sedenia a státia pri práci v kancelárii, ktoré fyzioterapeuti označujú za ideálne riešenie v moderných kanceláriách.

Zasadacia miestnosť

V takmer každom zamestnaní sú na týždennom, ak nie dennom poriadku porady. Majú ich jednotlivé oddelenia ale i nadriadení so svojimi zamestnancami. Zasadacia miestnosť by teda prirodzene z dôvodu vyššej efektivity práce, zadelenia úloh či kreatívnych brainstormingov nemala na žiadnom pracovisku chýbať. Či už si vyberiete stôl na mieru do zasadačky alebo si ho vyskladáte vďaka variabilným kancelárskym stolom, výberu určite venujte pozornosť. Vhodný stôl je totiž tým najdôležitejším nábytkom v kancelárii tohto druhu. Máme pre Vás dokonca overený tip, vďaka ktorému budú Vaše porady technicky jednoduchšie. Zásuvkové elektrické panely umožnia Vám i Vašim kolegom napojiť potrebné zariadenia priamo na zdroj v stole.

Poznámka: Naša realizácia zasadačky v Johns Manville s.r.o. v Trnave

Otvorená kancelária

Otvorená kancelária (open office) zažila svoj veľký boom už aj u nás. Zdieľanie pracovného priestoru s viacerými kolegami má určité výhody, nie je však vhodným riešením pre každé pracovisko. A to najmä v odvetviach, kde sa z dôvodu pracovného zamerania zamestnanci navzájom viac vyrušujú, než podnecujú k lepším výkonom. Usporiadať moderný kancelársky nábytok v jednej veľkej miestnosti, kde stojí stôl grafika rovno oproti stolu programátora, je ideálnym riešením vo firmách, kde musia ľudia úzko spolupracovať či vytvárať jeden komplexný projekt. To, čo je však potrebné pre úspešné fungovanie open space kancelárie je nejaký ďalší priestor, kde sa môže každý naopak v pokoji sústrediť na vyriešenie problému či kreatívnu činnosť, ktorá si vyžaduje ticho. Ak takú miestnosť k dispozícii nemáte, máme pre Vás ďalší skvelý tip - akustické paravany. Efektívne a jednoducho tak znížite hluk, okolitý kancelársky šum a zároveň získate vkusnú a modernú kanceláriu.

Kuchynka a oddychová miestnosť

Ranná káva, pri ktorej si kolegovia vymenia zopár slov alebo možnosť na chvíľu vypnúť a zmeniť podnety pri celodennej práci v kancelárii sú súčasťou každého pracoviska. Mnohé výskumy vravia – šťastný zamestnanec je produktívnym zamestnancom, akokoľvek moderná kancelária je. Preto firmy s viacerými kanceláriami či spomínané otvorené kancelárie budujú praktické kancelárske kuchynky a oddychové miestnosti. Práve tam si zamestnanci v pokoji naservírujú a vychutnajú vlastný prinesený obed alebo si poobedné espresso môžu vypiť v spoločnosti kolegov v na to určenom priestore.

Poznámka: Naša realizácia kuchynky v Schindler s.r.o. v Dunaskej Strede

Zelená kancelária

Samozrejme tým nemyslíme, že by ste mali zmeniť farbu stien či nábytku vo svojej kancelárii. Zelené kancelárie nesú pomenovanie podľa prvkov, ktoré tam nesmú chýbať. Uhádli ste, že ide o rastliny - zeleň? Tradičný kancelársky nábytok je tak doplnený o unikátne kúsky, vďaka ktorým priestor doslova ožije. Vybrané rastliny vytvoria príjemný dojem a prinášajú kúsok prírody do miestností, kde by ste to nečakali. Prvky interiérovej zelene je tak možné poľahky preniesť do všetkých vyššie spomenutých typov usporiadania kancelárií a nábytku. Aby však Vaša nová moderná kancelária spĺňala skutočne všetky Vaše nároky a požiadavky, spoľahlivo Vám s ňou pomôže štúdio zaoberajúce sa 3D návrhmi a interiérovým dizajnom.

Premýšľate práve nad zariaďovaním Vašich kancelárskych priestorov? Nechajte to na nás. Radi Vám navrhneme a na mieru vytvoríme nábytok do kancelárie, open office, zasadačky, recepcie či kuchynky, ktorý do bodky splní všetko podľa Vašich predstáv a očakávaní. A možno i čosi navyše.

KONTAKTUJTE NÁS