5 pravidiel pre výber zariadenia a nábytku do zasadačky

Zasadačka je miestnosťou, ktorej zariadenie často podceňujeme. Výber nábytku a kompletného zariadenia do zasadacej miestnosti v lepšom prípade určuje dominantný stôl na mieru a kvalitnejšie stoličky. Ak však chcete, aby zasadačka naplno plnila svoj účel, odporúčame riadiť sa týmito piatimi pravidlami. Získate tak miestnosť pre prínosné porady, kreatívne brainstormingy a taktiež skvelý priestor pre reprezentatívne a významné stretnutia s obchodnými partnermi.

Ako zariadiť zasadaciu miestnosť

Na začiatok je potrebné ujasniť si, akým spôsobom najčastejšie zasadačku používate. Vďaka tomu si jednoduchšie poradíte s výberom konkrétnych kusov nábytku do zasadačky a celkovým dizajnom, v ktorom sa bude miestnosť niesť. Pri plánovaní zasadačky je potrebné myslieť na 5 jednoduchých pravidiel.

1. Rozmery a dispozícia miestnosti

Veľkosť zasadačky a jej pôdorys sú určujúcimi parametrami pre výber nábytku a kompletného zariadenia. Veľkosť stola a jeho tvar prispôsobte priestoru, ktorý máte k dispozícii. Nezabúdajte však, že kancelársky stôl nie je jediným kúskom nábytku, ktorý sa vám v zasadačke zíde. Okrem kancelárskych stoličiek možno oceníte i vitríny, skrinky na zakladače alebo šikovné stolíky pre umiestnenie občerstvenia počas coffee break-u.

Poznámka: Naša realizácia zasadačky pre spoločnosť Schindler s.r.o. v Dunajskej Strede

2. Dizajn a celkový vzhľad

Zariadenie rokovačky by malo zodpovedať duchu, v akom sú zariadené i ostatné kancelárske miestnosti. Farby a materiály, ktoré ste pri výbere nábytku zvolili, môžete uplatniť aj v tejto miestnosti. Práve dizajn totiž dokáže napomôcť k vytvoreniu tej správnej atmosféry, v ktorej by sa malo Vaše stretnutie s klientom alebo firemná porada niesť.

NÁŠ TIP: Ak potrebujete vyriešiť aj iný kancelársky priestor, napríklad kuchynku, môže sa niesť v podobnom dizajne ako zasadačka. Prečítajte si 3 dôvody, prečo je kancelárska kuchynka nevyhnutnosťou.

3. Kvalitný materiál a nábytok

Vsadiť na kvalitný nábytok do zasadačky znamená, že priamo úmerne zvýšite aj kvalitu Vašich porád a rokovaní. Odolné a nastaviteľné stoličky sa dokážu prispôsobiť množstvu ľudí, ktorí sa v zasadacej miestnosti vystriedajú. Zlepší sa tak sústredenie, kreativita a v neposlednom rade zdravé sedenie. Stôl do zasadačky na mieru, premyslené úložné priestory a technologické vychytávky vytvoria zázemie pre bezproblémový priebeh každého rokovania.

Poznámka: Naša realizácia zasadačky pre spoločnosť Johns Manville v Trnave

4. Variabilita

Hoci sa to často nezdá, ak zasadačka slúži na viaceré účely (školenia, porady, branistormingy), je variabilita naozaj podstatný faktor. Ak je potrebné, aby sa ľudia na stoličkách napríklad počas prezentácie otáčali, prípadne presúvali, vyberajte stoličky na kolieskach. Ak slúži zasadačka aj na porady a stretnutia jednotlivých tímov, poobzerajte sa po alternatívnom sedení. Kreatívne debaty tak budú uvoľnenejšie a nápadmi to bude v miestnosti len tak sršať.

5. Ergonómia

Pravidlá ergonómie sa netýkajú len správneho ergonomického sedenia alebo vhodnej výšky stola. Dôležité je totiž rozmiestniť jednotlivé kusy nábytku v zasadačke vhodne. Zohľadnite zdroje svetla či dostatočne široké prechodové zóny a vytvorte tak miestnosť, v ktorej nebude skutočne nič navyše a dokonca ani nič chýbať. Energia, ktorú pomocou ergonómie priestoru vytvoríte, tak výrazne zníži únavu a naopak, zlepší efektivitu všetkých účastníkov porady či rokovania. Nábytok v rokovacej miestnosti a samotný dojem, ktorý zasadačka vytvára, môžu vaše rokovanie alebo poradu výrazne ovplyvniť. Už pri návrhu a plánovaní zasadačky je potrebné myslieť na to, aby to bol tento vplyv pozitívny.

Poznámka: Naša realizácia zasadačky pre spoločnosť Agromont s.r.o. v Nitre

Ak si stále neviete rady so zariadením firemnej zasadačky alebo hľadáte riešenie na kľúč s kompletnými službami, radi Vám podáme pomocnú ruku.

POTREBUJEM POMÔCŤ SO ZARIADENÍM ZASADAČKY