3 dôvody, prečo je kancelárska kuchynka nevyhnutnosťou

Usporiadať pracovné a kancelárske priestory moderne a funkčne je cieľ, o ktorý sa snaží každý pokrokový zamestnávateľ. Okrem skvelého dizajnu totiž môže jednoduchými krokmi dosiahnuť, aby boli jeho zamestnanci spokojnejší a podávali tak lepšie pracovné výkony. O konkrétnych tipoch na trendy usporiadanie kancelárskych priestorov sme písali v tomto článku. Tentokrát sme sa rozhodli zamerať na kancelársku kuchynku. Je pravdou, že kuchyňa je srdcom každého domu. Podobne je to aj s kuchynkou na pracovisku. Prečítajte si, prečo by nemala chýbať ani vo Vašej spoločnosti.

NÁŠ TIP: Vyberajte nábytok do kuchynky tak, aby zvládla aj väčšie nápory v čase obednej prestávky. Ak máte k dispozícii väčší priestor, rozdeľte ho na viacero zón - miesto na jedenie, posedenie pri káve, či jednoduchú úpravu jedla.

Kancelárska kuchynka ako miesto na reset

Mnohé štúdie ukázali, že nám práca v kancelárii ide rýchlejšie a efektívnejšie v prípade, ak si doprajeme častejšie prestávky. Mimo tradičnej prestávky na obed je optimálne dať si krátky reset od práce každú hodinu. Postačí päť minút v kancelárskej kuchynke a pracovné tempo opäť naberie na obrátkach. Prečo?

NÁŠ TIP: Priestory kancelárskej kuchynky zároveň skvele poslúžia na umiestnenie kávovaru, rýchlovarnej kanvice, zásobníku na vodu či iných prvkov, ktoré patria už k základnému vybaveniu každého pracoviska.

Oddychová zóna pre telo aj myseľ

Upierať niekoľko hodín pohľad do obrazovky počítača je vyčerpávajúce. Práve krátke a časté prestávky poskytnú nášmu mozgu podnety na odreagovanie saa doplnenie “šťavy”. Ideálnym miestom je práve kancelárska kuchynka. Tu si okrem kávy, čaju alebo minerálky môže zamestnanec dopriať napríklad aj šťavu ovocnú. Bonusom naviac je, že tak zmení svoju sedavú polohu a rozhýbe svoje svalstvo. V kuchynke v práci tak môžete nasýtiť nielen prázdny žalúdok, ale aj svoju myseľ a telo.

Poznámka: Naša realizácia kuchynky v Schindler s.r.o. v Dunajskej Strede

Neformálne stretnutia socializácia v práci

Oddychové zóny majú v usporiadaní kancelárskych priestorov svoje opodstatnenie. Sú totiž ideálnym priestorom na neformálne rozhovory. Tie nie sú vhodné napríklad v open space kanceláriách, kde pôsobia rušivo pre ostatných kolegov a ich prácu. Napokon, poznáte ideálnejšie miesto na prestávku s kávou v ruke, ako kuchynku? Okrem toho môže kancelárska kuchynka navodiť príjemnú atmosféru pred obchodným stretnutím alebo rokovaním. Pozvať obchodných partnerov na malé občerstvenie alebo úvodný coffee break do priestorov kantíny či kuchynky často prelomí úvodné ľady.

Poznámka: Naša realizácie kuchynky v TZMO s.r.o. v Senci

Zdravé stravovanie v práci je trendom budúcnosti

Stravovať sa zdravo je hitom už niekoľko posledných rokov. Zdravá strava však neznamená len to, aké jedlo prijímate. Dôležitá je aj pravidelnosť, čerstvosť a kultúra stravovania. Tráviť svoju obednú prestávku za kancelárskym stolom je však presným opakom. V kuchynke na pracovisku si zamestnanci môžu uskladniť doma pripravený obed, ohriať si ho alebo vyriešiť krátku záverečnú úpravu jedla. Obed z klasického taniera chutí predsa len lepšie ako z plastovej dózy alebo boxu, nemyslíte?

NÁŠ TIP: Vďaka inovatívnym riešeniam a pravidlám ergonómie dokážete aj malý priestor premeniť na kancelársku kuchynku, ktorú zamestnanci ocenia.

Premýšľate práve nad tým, aká kancelárska kuchynka by sa hodila do Vašej spoločnosti? Nelámte si hlavu, celý náš tím v Rstudio Vám rád pomôže s návrhom kuchynky a jej zariadením vďaka vlastnej výrobe nábytku. Odovzdáme vám hotové miesto vhodné pre oddych a zdravé stravovanie zamestnancov v práci.

CHCEM KANCELÁRSKU KUCHYNKU