4 štýly a trendy pre rok 2022

Jednou z prvých vecí pri zariaďovaní interiéru je nepochybne výber štýlu, v ktorom sa bude niesť dekorovanie celého interiéru. Interiérový dizajn je často skloňovaný pojem. Nie je však jednoduché sa vo všetkých jeho druhoch orientovať. My vám priblížime najobľúbenejšie a najviac používané štýly 2022.

1. MINIMALISTICKÝ ŠTÝL

Paleta farieb v minimalistickom štýle v zásade zahŕňa neutrálne tóny ako napríklad biele a čierne prevedenia. Zariadenie nábytkom spočíva hlavne v jednoduchosti. Hlavným faktom a znakom sú najmä nezaplnené priestory s čistými líniami.

NÁŠ TIP: Pri tomto štýle platí pravidlo menej je viac. Ak však chcete priestoru dodať energiu, bez toho, aby ste stratili jednoduchosť tohto štýlu, odporúčame kombináciu bielej s červenou alebo modrou. Čím výraznejšie odtiene, tým viac izbu rozjasnia.

2. ŠKANDINÁVSKY ŠTÝL

Dizajn, ktorý k nám prišiel až zo škandinávskeho polostrova. Za jeho hlavné rysy považujeme ladné línie, svetlé farby a udržiavanie rovnováhy medzi organickými a tiež syntetickými materiálmi. Nábytok v tomto štýle je jednoduchý a funkčný.

NÁŠ TIP: Škandinávska paleta je bohatá na jemné pastelové odtiene. Treba myslieť hlavne na to že pri tomto štýle hrá farba zásadnú úlohu. Odporúčame vám kombináciu bielej s farbami inšpirovanými prírodou. Spojenie týchto farieb vám vytvorí dokonalý pocit pohodlia a tepla.

3. INDUSTRIÁLNY ŠTÝL

Jeden z najobľúbenejších štýlov dnešnej doby. Charakteristické sú najmä tehlové múry a betónové dekorácie. Používané sú hlavne prevedenia dreva. Ďalším dôležitým znakom je napríklad osvetlenie v podobe nízko zvesených žiaroviek.

NÁŠ TIP: Tento štýl kombinuje funkčnosť a dizajn. Poskytuje veľa možností a dá sa prispôsobiť presne podľa toho, čo preferujete. Pri tomto štýle vám odporúčame nebáť sa kombinácie teplého dreva a chladného kovu. Spomenutá kombinácia vám dokáže vytvoriť veľmi príjemnú až intímnu atmosféru.

4. URBANISTICKÝ ŠTÝL

Pre tento štýl je charakteristické, že v interiéri sa kladie dôraz na kontext mesta. Experimentuje s rozmanitými a neobvyklými materiálmi. Dôraz sa kladie na esteticky výrazné kusy nábytku v otvorených interiéroch. Priestor inak ovládajú svetlé farby použité napríklad na stenách alebo doplnkoch.

NÁŠ TIP: Základnou myšlienkou tohto štýlu je prepojenie na prvý pohľad neskombinovateľných vecí. Odporúčame zamerať sa na odhalené​ tehlové alebo betónové steny s vysokým stropom, masívnu drevenú podlahu a veľké okná bez rámov.

Častokrát máme tendenciu podliehať najnovším trendom. Je však dôležité poznať hlavne svoje pocity a potreby. Ako všade, aj tu platí pravidlo, nič netreba preháňať. Môže sa vám páčiť naraz aj viac štýlov a vy si neviete poradiť, ktorý si vybrať alebo ako ich správne kombinovať. Na to sme tu my.

KONTAKTUJTE NÁS